Святкування в Улючі

IM5P3249

До мальовничого куточка Прикарпатського воєводства, де в’ється древній Сян, з’їхалися з усіх частин Польщі виселенці з Улючанської земліі та їх нащадки. Прибули люди з Зеленої Гори, з Любліна, Слупська, Ґурова-Ілавецького, Пєнєнжна, Бартошиць, Суша, з України, прочани з Перемишля, а також вірні навколишніх наших парафій Сяноцького деканату. Приїхали вони до рідного села Улюча, щоб взяти участь у щорічному святкуванні Вознесіння Христового на горі Дубник. Серед запрошених гостей був присутній також Вуйт Ґміни Дидня п. Єжи Адамський.

Цьогорічні святкування були особливими. Спільнота відзначила 200-ліття від дня народження о. Михайла Вербицького, тому-що з цим селом пов’язані дитячі роки видатного українського композитора. У суботу 23 травня 2015 р. відбувся екуменічний Молебень до Богородиці перед капличкою у Грушівці (неіснуючого вже села). Молебень відслужили о. мітрат д-р Степан Батрух з Любліна, о. Іван Антонович – парох православної спільноти з Сянока, о. Богдан Кішко з Мокрого, місцевий парох о. д-р Микола Костецький. Після Молебня прочани перейшли до Улюча на місце, де знаходився цвинтар і церква св. Миколая, зруйнована по 1947 році. На цьому місці отці відслужили Панахиду за всіх померлих Улючан. День закінчився вогнищем над Сяном.

У неділю 24 травня о 11 годині в церкві Вознесіння Христового на горі Дубник розпочалася Архиєрейська Служба Божа, яку очолив Преосвященнніший Владика Євген (Попович). Разом з Владикою служили о. д-р Ярослав Стороняк з Ряшева, о. Павло Рогунь з Перемишля, о. Микола Костецький та о. диякон Володимир Качмар. У величний світ духовної музики о. Михайла Вербицького впровадив усіх присутніх чудовий спів молодіжного хору ім. о. М. Вербицького з Перемишля під керівництвом п. проф. Ольги Попович, який виконав літургію з музикою о.Михайла. В своїй проповіді Владика Євген приблизив вірним особу отця Михайла Вербицького, на вразливу дитячу душу якого мало вплив це виняткове місце. Наслідком цього була його пізніша душпастирська діяльність і музична творчість. Постать о.Михайла Владика поставив за зразок до наслідування усій сучасній молоді.

На закінчення представники нащадків Улюча подякували Владиці Євгену. Після Літургії посвячено ікону Ісуса Христа Вседержителя та інші образи привезені прочанами. Після обходу церкви під пам’ятним хрестом відслужена була Панахида за упокій душі о. Михайла Вербицького, його батька о. Михайла – пароха улючанської парафії, о. Івана Могильницького і всіх од віку померлих улючан.
Опісля всі присутні зійшлися на почастунок і концерт народної пісні і танцю у чудовому виконанні колективу „Ославяни” з Мокрого під керівництвом п. Ярослава Машлюха.

Леся Костецька

Źródło: http://cerkiew.nazwa.pl/?p=9646

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.